vesti24.mk

Tag : персеиди

ЗАБАВА

Овие три дена вреди да останете будни и да заминете далеку од градот: Доаѓа метеорскиот дожд

admin
Метероскиот дожд на „персеидите“ оваа година ќе може да се забележи помеѓу ноќите од 11 август и 13 август, пишува британски Express. За време на...
ЗАБАВА

Вечерва најдете добро место за гледање, ни доаѓа дар од небото

admin
Персеидите се појавуваат во првата половина на август, кога небото е воглавно ведро, кога ноќите не се ладни и голема е веројатноста дека можеме да...