vesti24.mk

Tag : Петар Василев

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Василев: Аболицијата на Иванов се уште е на сила и има правна последица, судските постапките мора да се запрат и да не се кршат законите

admin
Во интервју дадено за емисијата „Несомнено“ на Катерина Гетева, Петар Василев, адвокат на одбраната на обвинетите во случаите на Специјалното јавно обвинителство, рече дека за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Василев: Поради политички притисок на судиите не им се овозможува да судат според законите и правото, непристрасно и професионално

admin
Адвокатот на одбраната на обвинетите од случаите на Специјалното јавно обвинителство, Петар Василев во вчерашното интервју во емисијата „Несомнено“ на Катерина Гетева рече дека ниедно...
МАКЕДОНИЈА

Зорица Чавкова: “Здравствената состојба на татко ми е алармантно влошена”

Ferad Aruc
Семејството на поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков е загрижено поради неговата влошена здравствена состојба. Зорица Чавкова, ќерката на Митко Чавков денеска се огласи...