vesti24.mk

Tag : петок 13

ЗАБАВА

Внимавајте да не истурите сол и не поминувајте под скали: Утре е петок 13, еве што никако не смее да правите

admin
Многумина веруваат дека бројот 13 носи несреќа уште од библиските времиња. За Јуда, кој го предаде Исус Христос, тој тврдеше дека е 13-тиот гостин на...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за петок 13: Овој хороскопски знак ќе нема среќа во љубовта, а еве на што да внимаваат јарците

admin
ОВЕН Работа: Дајте си себе шанса малку да се одморите од напорното темпо во кое сте влегле во претходниот период. Љубов: Наоѓате љубов крај саканата...
ЗАБАВА

Денеска е петок 13 вечерва ќе гледаме морничава полна месечина- еве што значи!

admin
Денеска е петок 13. и воедно денот кога треба да бидеме сведоци на морничава полна месечина каква што не сме виделе во последните неколку години....
ЗАБАВА

Суеверието за петок 13 уште од исусово време: Тајната вечера била на овој ден, и предавството на Јуда

Ivana
Некои истражувачи сè уште го бараат коренот на така наречениот црн петок или петок 13. Има повеќе верувања за потеклото на суеверието за петок 13:...