vesti24.mk

Tag : Петре Шилегов

ВЕСТИ

„Република“: Ги нема Кате Блажевска и Љупчо Поповски со критика за синот на пратеничката што добива награда од Шилегов

admin
Тоа се тие двојни стандарди, се коментарите на социјалните мрежи. Дежурните пера на Роберт Поповски, Љупчо Поповски и Кате Блажевска ги нема да кажат ниту...
ВЕСТИ

Да, вистината боли: Договорот за „Хемиско“ ги разобличи лагите на Шилегов (ФОТО)

admin
Кровната конструкција на средното хемиско училиште во Скопје „Марија Склодовска“ е речиси целата откорната. Беше потребно само еден силене ветер за да попуштат градбите за...
ВЕСТИ

Шилегов наместо решение, за проблемот со загадениот воздух се наврати 30 години наназад и обвини за тогашна негрижа за градот и животната средина

admin
Ги живееме последиците од тоталната негрижа за Градот и на животната средина во изминатите три децении. Досегашните централни и локални власти не го решаваа проблемот...
ВЕСТИ

Попова: Шилегов помина две години како крадоначалник, но наместо нов мост преку Вардар во Ѓорче и продолжување на Илинденска тој си изгради викендица во Маврово

admin
Две години Петре Шилегов. Две години измами. Две години неработа и неспособност. Две години Скопје стои во место, ова денеска преку прес-конференција го истакна Ирена...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Клинички со закана до Шилегов поради поскапиот паркинг за вработените

admin
Искуството на жртвите за пријавување семејно насилство во Центарот за социјални работи покажува дека правилата за постапување во случаи на семејно насилство не се почитуваат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

5 години затвор: Шилегов узурпира државно земјиште во Маврово

Ferad Aruc
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое си...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СПОРТ

Антиќ извојува многу победи, но за оваа битка мораше да побара помош од друг

Ferad Aruc
Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот Македонец кој заиграл во...
МАКЕДОНИЈА

Шилегов: На местото кај стариот споменик на Ќосето ќе никне дрво (ВИДЕО)

Ferad Aruc
На местото каде што до вчеравечер беше споменикот на Андон Јанев Ќосето за кој Општина Центар констатираше дека е дивоградба ќе биде насадено дрво „за...
МАКЕДОНИЈА

Сопствениците на галиите ќе бараат обештетување oд Шилегов

admin
Сопственикот на галијата во Вардар наспроти МНР, бугарската компанија „Сервис АД“, ќе бара обештетување од град Скопје ако локалната власт го дислоцира објектот како што...