vesti24.mk

Tag : Петровденскиот пост

ВЕСТИ

За среда и петок има посебно правило: Што смее да се јаде за Петровденскиот пост?

admin
За православните христијански верници кои се водат според Јулијанскиот календар почна Петровденскиот пост во чест на светите апостоли Петар и Павле и му претходи на...