vesti24.mk

Tag : Пехчево

ВЕСТИ

Оздраве единствениот заразен: Во овој македонски град нема ниту еден случај со коронавирус

admin
Оздраве единствениот позитивен пациент на Ковид-19 во Пехчево. Како што соопштија од Здравствен дом Пехчево, станува збор за вториот од двајцата брачни партнери, кои пред...