vesti24.mk

Tag : Пецова

МАКЕДОНИЈА

Осудена во „Керозин“, е првата амнестирана затвореничка која излезе на слобода

Ferad Aruc
Мариче Пецова е првата жена осуденичка која во текот на вчерашниот ден го напуштила затворот „Идризово“, откако стапи на сила Законот за амнестија, дознава „Фокус“ од...