vesti24.mk

Tag : пиво

ЗАБАВА

Мислите дека компирот не може да се комбинира со пиво? – Епа грешите, прочитајте го совршениот летен рецепт!

admin
Сите сме изморени од летните горештини, но овој рецепт ви ветува апсолутно задоволство: СОСТОЈКИ:1 кг. млади компири2 лажици мајонез3 лажици сенф50 мл. пивобиберсолцрвен пипер1 лажиче...
ЗАБАВА

Мексико останува без пиво поради корона-кризата

admin
Следниве неколку дена Мексико би можел да остане без пиво, соопшти Здружението на пиварниците во Мексико. Мексиканската Влада не го смести прозводството на пиво во...
ЗАБАВА

Ова најчесто го пиеме: Руски лекар откри кој алкохол е најштетен за човекот

admin
Рускиот лекар Данил Покровски смета дека пивото е најштетно за здравјето на луѓето, додека сувото црвено вино е најмалку штетен алкохолен пијалок. Покровски смета дека...
ЗАБАВА

Препорака од стручните лица: Не мешајте пиво и виски

admin
Човекот најбргу се опива од портвајн и шери, тврди професорот од Универзитетот на Брајтон во Велика Британија, Хал Сосабовски. Во интервју за радио Би-би-си тој...
ЗАБАВА

Промоција на здрава храна од локални производители на првиот „Слоу фуд салон“

admin
Под мотото „Храната е движење“ на 18 и 19 октомври во хотел „Александар палас“, Скопје ќе се одржи првиот „Слоу фуд салон“. Храната е енергија...
ЗАБАВА

Новинар испил едно пиво, па кога ја видел сметката го доживеал најголемиот шок во својот живот

admin
Питер Лалор, спортски новинар од Австралија, бил шокиран и фрапиран после наплатената сметка за едно пиво во луксузен хотел во Манчестер, Велика Британија. Откако платил,...
ЗАБАВА

Едно од омилените пива ќе претрпи драстични промени, повеќе ништо нема да биде исто

admin
Данскиот производител на пиво, компанијата „Карлсберг“ ќе го реорганизира својот бренд на пиво во Велика Британија, менувајќи го вкусот, амбалажата, но и маркетиншката стратегија. Оваа...