vesti24.mk

Tag : пиење

ЗАБАВА

ВЕЧНА ДИЛЕМА: Дали е здраво да пиете вода за време на оброк?

admin
Честопати има полемики околу тоа дали треба да пиеме вода додека јадеме или дали тоа е строго забрането. Некои експерти објаснуваат како водата ја разредува...
ЗАБАВА

Постојат четири типови луѓе кои пијат алкохол: Во кога група сте вие?

admin
Постои т.н. мотивационен модел на пиење алкохол, според кој пиеме за да постигнеме одредени емоции. Првично дизајниран за лекување зависност од алкохол, моделот сега може...