vesti24.mk

Tag : пилоти

ЗАБАВА

Пелени за пилотите при дестинации со висок ризик од Ковид-19

admin
Кинеската Управа за цивилно воздухопловство препорача, при чартер-летови со дестинации со висок ризик од Ковид-19, екипажот да носи пелени за еднократна употреба и да се...