vesti24.mk

Tag : Пинета Секондо Пино

ВЕСТИ

Полицијата ги сопрела Али и Ангела неколку часа по убиството на Пино: Познато е што правеле таа вечер

admin
Патрола на сообраќајната полиција ги сопрела Ангела Ѓорѓиевска и Али Фуркан неколку часа откако го убиле Пинета Секондо, додека со автомобилот „опел аскона“ на Фуркан...
ВЕСТИ

НАЈНОВА ВЕСТ: Ангела знаела дека Пино ќе биде убиен

admin
По преземање на истражни дејствија од страна на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, денеска е донесена Наредба за спроведување истражна постапка против...
ВЕСТИ

Јоци: Заев претпочита да му праќаат срценца и други романтични емотикони, а не да го прашуваат што работи Оливер Спасовски

admin
Новинарката Јорданка Ивановска Јоци со критики до премиерот Зоран Заев по изјавата на мајката на исчезнатиот Пино Секондо дека Заев ја пријавил во полиција за...