vesti24.mk

Tag : пино секондо

ВЕСТИ

Мајката на Пино незадоволна од пресудената казна од 19 години- еве што бара за Ангела!

admin
Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска, смета дека пресудената затвроска казна од 19 години за соизвршителката Ангела Ѓорѓиевска е премала. 19 години!!!Живот земен на...
ВЕСТИ

Драма на судењето за убиството на Пино: На сведокот му се слоши, Брза помош во судница

admin
Се одбива судењето за убиството на Пино, но денешното рочиште беше прекинато. Му се слоши ма сведокот Рамиз Али. Откако поради ова судот даде пауза,...
ВЕСТИ

Пред една година исчезна Пино, па беше убиен: „Дојдете на мирен протест за сите исчезнати, убиени и починати деца“

admin
На десетти декември навршува една година од исчезнувањето на Пино Секондо. Неговата мајка Маја Трпковска најави дека по тој повод во 17 часот ќе организизра...
ВЕСТИ

Мајката на Пино открива зошто ја уапсија: „Ова е диктатура, човек не смее да каже Македонија“ (ВИДЕО)

admin
Пред малку е yaпсена мајката на Пинета Секондо Пино, кој повеќе месеци се водеше за иcчeзнaт, а неговото телo беше пронајдено пред еден месец. Како...
ВЕСТИ

Втор дел од исповеста на мајката на убиениот Пино: Ангела се` признала во полиција- ќе закопам само четири коски

admin
Маја Трпковска, во вториот дел од разговорот за „Магазин“ откри дека неколку години од својот живот семејството го поминало во Романија. Во Романија, Пино го...