vesti24.mk

Tag : пиперки

ЗАБАВА

Нема грешка: Ако си направите ајвар според овој рецепт, ќе ви завидуваат сите комшии

admin
СОСТОЈКИ: 10 кг црвени пиперки3 модри патлиџани500 мл зејтинсол1 лажица шеќер ПОДГОТОВКА: Испечете ги пиперките. Кога ќе бидат печени, но не изгорени, оставете ги 15...