vesti24.mk

Tag : пиротехнички средства

ВЕСТИ

Приведен тетовец со над 1000 парчиња пиротехнички средства

admin
Полициски службеници од СВР Тетово, вчера го привеле 50-годишниот тетовец З.К. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека лицето е приведено на улица „146“...
ВЕСТИ

Приведен маж од Кочани, пронајдени над 600 пиротехнички средства

admin
На 21.12.2020 во 20.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода З.Р.(56) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со...