vesti24.mk

Tag : Писмо

ВЕСТИ

Биолозите, хемичарите, технолозите и физичарите со забелешки на најавените реформи на Царовска во образованието

admin
Македонското биолошко друштво (МБД), Сојузот на хемичари и технолози на Македонија (СХТМ) и Друштвото на физичари на Македонија (ДФРМ), со писмо до министерката за образование...
ЗАБАВА

Писмо во кое ќе се пронајде секој родител: Вие сте доволни, не го заборавајте тоа!

admin
Да се биде родител значи да се почувствува вистинската љубов и среќа кои животот може да ги понуди, во нивната најпроста и најосновна форма. Да...
ЗАБАВА

Одмазда која долго ќе ја памети: Му признала дека го изневерила, а од него доби ваков одговор

admin
Писмото на војникот во кое тој на својата девојка мошне оргинално и го возвраќа ударот поради неверство долг период е апсолутен хит низ социјалните мрежи....
ЗАБАВА

Дете пушти порака во шише, по девет години пристигна и одговорот (ФОТО)

admin
Десетгодишно момче фрлило порака во шишето пред девет години во Атлантскиот океан, и конечно доби одговор од „далечниот брег“. Макс Вреденбург веќе заборавил дека во...
ЗАБАВА

Писмо од Фројд на аукција, почетна цена – 6.000 долари

admin
Новооткриено рачно напишано писмо од Зигмунд Фројд, ќе биде ставено на аукција во Ерусалим, на 3 декември. Почетната цена е 6.000 долари. Писмото на историски...
ЗАБАВА

Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета, следуваше изненадување кога пристигна одговорот! (ФОТО)

admin
Асја Исовиќ е 9-годишно девојче од Сараево. Таа решила да ѝ прати разгледница на кралицата Елизабета и песна, а сосема неочекувано добила и одговор. -Пристигна одговорот на...
ЗАБАВА

Ја најде оваа порака во хотелската соба и непријатно се изненади: „Ако го читате ова…“

admin
Она на кое посведочил гостинот кој останал анонимен, сигурно ќе го натера секој патник да се загрижи за хигиената во хотелските соби. Гостин во бизнис...
ЗАБАВА

Пораката на една мајка до своите размазени деца ќе ви го разубави денот

admin
Блогерката М. Блејзонд, пронашла нов начин како да им го задржи вниманието на своите деца- така што напишала отворено писмо на социјалните мрежи. Ако сте...
ЗАБАВА

Писмо од еден „папучар“: Јас сум и партнер на сопругата, а не гостин кој само јаде и спие

admin
Мажите кои ги сакаат и почитуваат нивните сопруги обично од страна на други мажи се окарактеризирани како „папучари“. Многумина се срамат од таа „титула“, но...
ЗАБАВА

Жена добивала заканувачки писма: Кога полицијата дознала кој ги испраќа, сите се шокирале

admin
За да му се одмазди на поранешниот партнер, 69-годишна жена од Хрватска на својата адреса си праќала заканувачки писма и пријавила во полиција дека се...
ЗАБАВА

Цел живот се срамел од својата мајка, а кога го напуштила добил писмо кое го натерало да се покае за се` што и` сторил

admin
Веќе некое време низ интернет кружи приказна од непознат автор за синот кој се срамел од својата мајка. Веројатно е фикција, но вреди да се...
ЗАБАВА

ФОТО: Одлучил да му испрати честитка на својот татко во рајот, а одговорот кој го добил ќе ви го стопи срцето

admin
Седум годишниот Џејс пред четири години го изгубил својот татко во сообраќајна несреќа. Тој и неговата сестра се трудат да го зачуваат споменот за него...