vesti24.mk

Tag : пита со сирење

ЗАБАВА

Најбрза пита со сирење

admin
Изненадете ги домашните … Потребно е:10-12 кори за питаоколу 700 гр сирење3 јајца4 лажици масло2 полни лажици пченичен гриз2 лажици кисела павлака400 мл јогуртсол, по вкус1/2 кесичка прашок за пецивопарче путер Подготовка: – Во еден...