vesti24.mk

Tag : пица

ЗАБАВА

Новогодишна елка која се јаде, рецепт кој ќе му се допадне на целото семејство (ВИДЕО)

admin
Новата година е на прагот, а ние ви предлагаме да подгответе најдобри јадења што ќе ги разубават вашите празници Овој рецепт не бара многу време...
ЗАБАВА

Кога пристигнала нарачката – Шок! Поради тоа што го направиле на пицата веднаш добиле отказ

admin
Џејсон Ласка и неговата сопруга Мисти добиле непријатно изненадување кога ја отвориле кутијата од пицата која ја нарачале од локална пицерија во Охајо, САД. Џејсон...
ЗАБАВА

Извонредни совети за љубителите на пица и на здрава исхрана

admin
Се трудите да се храните здраво. Мислите дека пицата не спаѓа во таа категорија? Размислете уште еднаш! Иако луѓето обично мислат дека пицата дебелее, тоа...
ЗАБАВА

УЖАС КОЈ ГО ЗГРОЗИ СВЕТОТ: По ова видео, ќе размислите дали во ресторан да нарачате пица

admin
Во еден ресторан во Детроит се случи нешто од кое се згрози цел свет. Вработениот Џејлон Керли бил фатен како плука на пицата пред да...
ЗАБАВА

ФОТО: По фламингото, пицата и еднорогот, нов бизарен тренд пристигнува на плажите

admin
Секоја година на плажите се појавуваат нови впечатливи реквизити. Еднаш тоа беше големо фламинго, па шарениот еднорог, за најпосле на плажите да може да се...
ЗАБАВА

Градот во кој се прави најубавата пица на светот не е италијански- ова се ТОП 5 места

admin
Некогаш јадењето за сиромашни, превкусната пица, е едно од омилените јадења во светот. Иако Италија е домот на пицата, интересно е дека денес само во...