vesti24.mk

Tag : пици

ЗАБАВА

ФОТО: По два месеци, мирисот на пицата повторно низ улиците во Неапол – продадени 60.000 пици

admin
По два месеци минати во карантин поради коронавирусот, пицериите во Неапол, родното место на пицата, повторно се отворени. Додека на пицериите во Рим и другите...