vesti24.mk

Tag : плажи

ВЕСТИ

Д-р Пановски: Подобро да ги затворат плажите, во Охрид никој не носи маска освен келнерите

admin
Професорот на Медицинскиот факултет, Никола Пановски во изјава за ТВ Телма вели дека е подобро да се затворат плажите, бидејќи задолжителното носење маска не се...
ЗАБАВА

Србинка се јави од плажа во Пилиона во Грција, еве каква е ситуацијата

admin
Каква е ситуацијата на плажите во Грција покажуваат фотографиите на посетителка од Србија. Ивана Ѓуревиќ со години работи во Грција и пренесе од лице место...
ЗАБАВА

Половина од плажите низ светот може да исчезнат во следните 80 години

admin
Климатските промени и покачувањето на океанското ниво можат да бидат причината половина од плажите низ светот да исчезнат до 2100 година, покажуваат резултатите од истражувањето,...