vesti24.mk

Tag : Планета Земја

ЗАБАВА

Волшебна глетка над планетата Земја: Руски коснонаут снимил поларна светлина, но и чудна појава (ВИДЕО)

admin
Рускиот космонаут Иван Вагнер направи неверојатна видео снимка од поларна светлина од Меѓународната вселенска станица, но и уште едно изненадување кое го нарекол „весленски гости“....
ЗАБАВА

НАСА: Во сабота Земјата ќе биде изложена на сериозна закана од Вселената- еве ги морничавите детали

admin
Голем астероид, долг околу еден километар, опасно ќе се приближи до нашата планета в сабота, 15 февруари, објави НАСА. Проценките велат дека е потенцијално катастрофален,...
ЗАБАВА

Доаѓа судниот час: Земјата ќе биде погодена од мега катастрофа, еве кога се очекува големиот удар (ВИДЕО)

admin
„Големата катастрофа, која што ќе ја предизвикаат ураганите Катерина и Мајкл, ќе се случи – можеби утре, можеби за неколку децении, напишал Бафет во годишното...
СВЕТ

Предупредување од познат биолог: На човештвото му се заканува пропаст за неколку децении, а еве што е поопасно од климатските промени

Ferad Aruc
Пред 50 години, контроверзната книга “Популациска бомба” започнала дебата за негативното влијание од пренаселеноста на животот на Земјата. Нејзиниот автор, биологот Пол Елрих, денес предупредува...