vesti24.mk

Tag : планини

ЗАБАВА

ФОТО: Непалец постави рекорд за најбрзо искачување на 14-те највисоки врвови

admin
Нирмал Пурџа од Непал тврди дека поставил нов светски рекорд за најбрзо искачување на сите врвови повисоки од 8.000 метри на Земјата. „ Мисијата е...