vesti24.mk

Tag : пластика

ЗАБАВА

Не ги фрлајте пластичните садови: Со овој трик ќе ја отстраните и најлошата маснотија (ВИДЕО)

admin
Без сомнеж ви се има случено да оставите прастичен сад кој никако не можете да го измиете, најчесто тоа се случува од мрснотија која секако...
ЗАБАВА

Компанија користи пластични шишиња за да прави патишта кои се 10 пати потрајни од асфалтираните (ФОТО)

admin
Пластиката потекнува од речиси 1097-та година, а од тогаш па се до денес цело време е околу нас. Во денешно време пластиката се користи за...
Uncategorized

Во 2050 година во океаните ќе има повеќе пластични отпадоци отколку риби

admin
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди на големата опасност која им се заканува како никогаш досега на океаните и рече дека ако до 2050 година ништо...