vesti24.mk

Tag : плати

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

„Платите на новоотворените работни места со кои се фали СДСМ ќе бидат 200 евра!“

admin
Платите на новоотворените работни места со кои се фали СДСМ ќе бидат 200 евра, велат од Комисијата за економија на ВМРО – ДПМНЕ. ПЛАТИТЕ НА...
ВЕСТИ

Ветија зголемување на платите на сите вработените во градинките, но излажаа: Власта за некого мајка, за друг маќеа

admin
Вработените во детските градинки од владата на СДСМ добија ветување на корекција на платите. Очекувајќи го најавеното покачување, вработените во градинките не претпоставија дека власта...