vesti24.mk

Tag : плодност

ЗАБАВА

Намирници кои ја зголемуваат плодноста- ова го имаме сите по дома

admin
Првиот чекор кон здрав репродуктивен систем е одржување на рамнотежа на хoрмоните. Иако многу фактори влијаат на можноста да ја добиете улогата родител, здравиот начин...
ЗАБАВА

Жените мора да го знаат ова: Тројца виновници за намалување на плодноста

admin
Истражувачите откриле кои се трите големи фактори за намалување на плодноста кај жената. Ограничете ја количината на кофеин која ја внесувате. Нека биде најмногу 300...
ЗАБАВА

Овие намирници ја зголемуваат плодноста

admin
Првиот чекор кон здрав репродуктивен систем е одржување на рамнотежа на хoрмоните. Иако многу фактори влијаат на можноста да ја добиете улогата родител, здравиот начин...
ЗАБАВА

Еве колку кафиња мажите треба да пијат секој ден, ако сакаат да ја зголемат плодноста

admin
Кафето може многу да влијае на плодноста. Мажите кои секој ден пијат две шолји кафе или чај имаат двојно поголема шанса да ја оплодат партерката....