vesti24.mk

Tag : плус сајз

ЗАБАВА

“Ова сало ми носи пари. Да сум слаба, не би имала работа како денес”

Ferad Aruc
Плус сајз манекенките се се’ почести во светот на модата. Една од нив е и Сони Тарнер, која на почетокот од кариерата носела величина 40,...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Плус сајз манекенката бесрамно прошетала полугола низ Холивудските патишта

Ferad Aruc
28-годишната манекенка Искра Лоренс стана славна поради своите облини, а на социјалните мрежи ја следат 4,2 милиони луѓе. Таа редовно се соблекува и покажува дека,...
ЗАБАВА

Ќе ве воодушеви причината поради која сите зборуваат за ова бикини

Ferad Aruc
Популарната онлајн продавница му одржа лекција на остатокот од модниот свет. Станува збор за ASOS кој помеѓу првите во модната индустрија ги промовираше различностите и...