vesti24.mk

Tag : погреб

ЗАБАВА

Девојки качени на ковчези тверкаат на покојните, еден од нив беше отворен-од тоа што се случи потоа ќе подзинете (ВИДЕО)

admin
Во последните неколку месеци светот го обиколија видео снимки од жителите на Гана за кои нормалана појава е играњето за време на погребите. И додека...
ЗАБАВА

Го спуштија ковчегот во дупката, а потоа од него се слушна гласот на покојникот: Каде сум, пуштете ме! (ВИДЕО)

admin
Погребите се обично тажни моменти каде роднините и пријателите се простуваат од саканите личности. Дека тоа не е секогаш така покажа еден Ирец кој на...
ВЕСТИ

Катица Јанева утре ќе присуствува на погребот на својата мајка

admin
Утрово во Гевгелија почина мајката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Јанева вечерва доби 30 дена притвор како третоосомничена во „Рекет“. Сепак, на обвинителката која...
ЗАБАВА

Старица доаѓала на погреби на непознати луѓе, кога роднините ја дознале причината останале шокирани

admin
Старицата Тереза Дојл (65) од Англија е позната по тоа што доаѓа на секој погреб во градот Слау, а причината е неверојатно банална – да...
ВЕСТИ ЗАБАВА СВЕТ

Бискупот кој ги допираше градите на Аријана Гранде се извини (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Во петокот се одржа погребот за кралицата на соул музиката, Арета Френклин, која почина во својата 77-та година од рак на панкреас. Во чест на...
ЖИВОТ

Момче се разбуди на својот погреб: Ожалостеното семејство во шок го гледало како дише во ковчегот

admin
Семејството на младиот Перуанец кој починал по операција на заби, проговори за шокот што го доживеале кога на погребот изгледало како момчето да дише, пишува...