vesti24.mk

Tag : податоци

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм воведува новина од денес, во наредните недели ќе има и нова опција

admin
Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека нејзината апликација Инстаграм ќе бара податоци за датумот на раѓање на корисниците, почнувајќи од денес, а со цел да понуди нови...
ЗАБАВА

Благајник запомнил податоци од 1.300 кредитни картички, па крадел од парите

admin
Благајник од Токио користејќи го своето „фотографско паметење“, успеал да запомни податоци од кредитни картички на 1.300 купувачи, со цел – да краде од нивните...
СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) Пред четири години предупреди: Се што споделувате на Фејсбук, може да се искористи против вас!

Ivana
Сте помислиле ли некогаш каде сè завршуваат фотографиите, видеата, зборовите што ги постирате низ сите форми на социјалните мрежи. Нема потреба некој да биде експерт...