vesti24.mk

Tag : поделба

БАЛКАН ВЕСТИ

Вучиќ предлага поделба на Косово и размена на територии?

Ferad Aruc
Српскиот претседател ја отвора можноста за нов договор со соседно Косово, кое се отцепи од Србија пред 10 години, кој овојпат би ја вклучувал и...