vesti24.mk

Tag : пожаране

ВЕСТИ

Над 30 сантиметри снег во Маврово и Пожаране

admin
Во поголемиот дел од земјава изутринава врне снег, кој е поинтензивен на југозападот. Најмногу снег ноќеска наврна во Пожаране каде што е формирана снежна покривка...