vesti24.mk

Tag : пожар

ВЕСТИ

ЕКСПЛОДИРАЛА ПЛИНСКА БОЦА: Во пожар спроти МТВ изгоре бурекчилница (ВИДЕО)

admin
Како што јавува ТВ21, синоќа во пожар изгорела бурекџилница која се наоѓала спротив македонската национална телевизија. Пламените јазици успеале да ги локализираат неколку екипи на...
ВЕСТИ

Милошоски: Одговорноста за нефункциониот противпожарен систем во „Глобал“ води до општината и сопствениците

admin
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави дека одговорноста за нефункциониот противпожарен систем во „Глобал“-Струмица води до општината и сопствениците. Законот за...
ЗАБАВА

Папагал му го спаси животот на својот сопственик: Избувнал пожар, а тој…

admin
Австралиец тврди дека успеал да го преживее пожарот што избувнал во неговиот дом, само затоа што навреме бил разбуден од неговиот папагал. Како што јави...
ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА- автомобил удри во ѕид, па се запали- возачот не успеал да се спаси

admin
Едно лице загина во сообраќајка несреќа што се случила вчера утрото во близина на селото Марвинци кога удрил во бетонски столб и настанал пожар. –...
ВЕСТИ

Изгоре ли криминалот со ИПА фондовите со архивата во животна средина

admin
Во пожарот кој што пред некој ден ја зафати зградата на поранешна Комерцијална банка најмногу штета претрпе Државниот инспекторат за животна средина. Огнот, кој според...
ВЕСТИ

Изгореа и канцелариите на Министерството за животна средина, пожарникарите во битка со огнот кој се проширува

admin
Канцелариите на Министерството за животна средина, лоцирани во зградата на поранешна Комерцијална банка се целосно изгорени во пожарот кој започна рано изутринава, дознава Алсат. Најкритичен...
ВЕСТИ

Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

admin
Пожар беснее кај Тиквешко Езеро, зафатена е и борова шума, за МИА потврдија од Територијална противпожарна единица Кавадарци. Три екипи пожарникари со три противпожарни возила...
ЗАБАВА

Нема да ви се верува: Како изгледа маче спасено од пожар? (ФОТО)

admin
Исплашено маче е сликано, откако пожарникари го спасиле од запалена куќа каде починале неговите сопственици. Сликата од мачето покажува се, неговиот израз ви кажува и...
ВЕСТИ

Опожарено возило во движење на автопатот Тетово-Скопје, ова се деталите

admin
Нема повредени лица во пожарот што избувнал во автомобил претпладе околу 10 часот и 30 минути на автопатот Тетово-Скопје. Поради пожарот изгоре патничко моторно возило...