vesti24.mk

Tag : позитивни

ВЕСТИ

Дури 23% од тестираните во последните 24 часа се позитивни на Ковид-19

admin
Дури 23% од направените тестови за ковид-19 во последните 24 часа се позитивни на вирусот, покажува извештајот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Во последното...
ВЕСТИ

Двајца епидемиолози од Институт за јавно здравје позитивни на коронавирус

admin
Двајца епидемилозија кои работат во Институтот за јавно здравје се позитивни на Ковид 19, неофицијално дознава Скопје Инфо. Според информациите ова се стручните лица кои...