vesti24.mk

Tag : позната креаторка

ЗАБАВА

Таткото на познатата креаторка која се самоуби починал неколку часа пред нејзиниот погреб

admin
Ерл Броснејн (89), таткото на дизајнерката Кејт Спејд, починал неколку часа пред нејзиниот погреб што се одржа вчера во Канзас Сити, јави Би-би-си. Американската креаторка Кејт...