vesti24.mk

Tag : Позната пејачка

Uncategorized ЗАБАВА

Татко и од Гостивар, мајка и е од Дебар – оваа родена Македонка денеска е светска ѕвезда

admin
Блета Бебе Реџа (родена на 30 август 1989) е албанско-македонска пејачка и текстописец. Најпозната е со учеството во видео записот “Take Me Home” на Cash...
БАЛКАН

Честитката на Дуа Липа за денот на независноста на Косово предизвика хаос на Инстаграм

Ferad Aruc
Една од најпопуларните поп-пејачки во светот, Дуа Липа, на Инстаграм го честиташе Денот на независноста на Косово. Британската по-ѕвезда, сопственик на мега хитот „New rules”,...
ЖИВОТ

Фото: Мајка и е од Дебар, татко и од Гостивар – таа денес жари и пали на светската сцена

Ferad Aruc
Мајка и е од Дебар, татко и од Гостивар. Таа е родена во Македонија во 1989 година и живеела тука до својата шеста година. Албанката...