vesti24.mk

Tag : покраински лидери

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Меркел со покраинските лидери ќе разговара за заострување на епидемиските мерки

admin
Во услови на зголемен број новозаразени во Германија и зачестените повици до Владата да преземе поодлучни чекори и активности, канцеларката Ангела Меркел закажа состанок со...