vesti24.mk

Tag : полжави

ЗАБАВА

ВИДЕО: Одржана традиционалната трка на полжави, ова е наградата за најбрзиот

admin
Традиционалното натпреварување во трка на полжави се одржа во Велика Британија. Како и секоја година, почнувајќи од 1960, натпреварувачите брзаа милиметар по милиметар да стигнат...