vesti24.mk

Tag : полжавчиња

ЗАБАВА

Вкусот на детството, миризбата од кујната на баба: По овие колачиња лудуваат многу генерации

admin
Ружици или полжавчиња, кој како милува, се старински посни, парени колачи, кои ќе ве вратат назад во детството, кога сте им „земале мерка“ на тавите...