vesti24.mk

Tag : Политико

ВЕСТИ СВЕТ

Може ли Германија да го преживее Исламот? Екстремните десничари отворено се против муслиманите

Ferad Aruc
Прашањето „Може ли Германија да го преживее Исламот?“ повторно се најде во центарот на вниманието послее протестите кои што избија после бруталното убиство на еден...
СВЕТ

Иако Опра би го победила Трамп на избори, Американците не сакаат таа да се кандидира…

Ferad Aruc
Анкетата која што ја спроведе „Политико“, укажува на тоа дека мнозинството од анкетираните повеќе ја поддржуваат Опра Винфри од актуелниот претседател Доналд Трамп. Иако популарната...