vesti24.mk

Tag : политички огласи

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер забранува политички огласи

admin
Компанијата „Твитер“ денеска соопшти дека ќе ги забрани сите видови политичко огласување на оваа социјална мрежа ширум светот. Извршниот директор на компанијата Џек Дорси на...