vesti24.mk

Tag : Полициска бруталност

ВЕСТИ

Осуда од Европската комисија за полициската бруталност против Ромите

admin
Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од Брисел. –...