vesti24.mk

Tag : Полициска станица

ЗАБАВА

Родната куќа на Хитлер станува полициска станица

admin
Куќата во Австрија во која е роден Адолф Хитлер ќе стане полициска станица, јавуваат официјални лица. Министерот за внатрешни работи Волфганг Пешорн истакнал дека тоа...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Хорор во Пробиштип: 11-годишно девојче се сликало разголено па било уценувано од возрасен маж

admin
Вчера во 18,30 часот во Полициска станица Пробиштип, 40 годишен жител на село во Пробиштип, пријавил дека во мобилиот телефон на наговата 11 годишна ќерка...