vesti24.mk

Tag : Полицијата на Дубаи

Uncategorized

Првиот робот полицаец во Дубаи почнува да патролира

admin
Роботите не ќе можат да ги заменат луѓето. Полицијата на Дубаи еден од седумте емирати на Обединетите Арапски Емирати го претстави првиот робот полицаец кој...