vesti24.mk

Tag : полиција

ВЕСТИ

Пронајдени 15 килограми дрога во кумановско, три лица приведени (ФОТО)

admin
Денеска Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опадни материи, во координација со Одделот за специјални операции, по преземени...
ВЕСТИ

Брат и сестра од Скопје обвинети за напад врз полицаец

admin
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против брат и сестра од Скопје, кои на 20 јануари годинава извршиле напад...
ЗАБАВА

Украл полициски автомобил и удрил во дрво, но нешто сосема друго ја шокираше полицијата кога го пронајде

admin
Официјални претставници од канцеларијата на шерифот во Флорида изјавија дека Џошуа Шенкер (22) е уапсен откако полицијата објавила направил тешка кражба. Украл автомобил, со кој...
ВЕСТИ

МВР постапува по случајот во кој две лица се закануваат во автобус на ЈСП

admin
Министерството за внатрешни работи за МИА потврди дека постапува по случајот во кој две лица во автобус на Јавното сообраќајно претпријатие им се закануваат на...
ВЕСТИ

ПОЛИЦИЈА УПАДНА ВО ЦРКВА ВО ТЕТОВО- драмата не завршила со идентификација на верниците, свештено лице завршило во станица!

admin
Денеска(6 јануари) околу 16 часот, во СВР Тетово пријавено е дека во дворот на црквата „Свети Атанасиј“ во тетовска Брвеница се организира собир на кој...
ВЕСТИ

Наместо да седи во изолација излегол и го ширел вирусот- еве каква казна заработи тетовец

admin
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ф. (54) од с.Србиново,гостиварско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“ . А.Ф. и покрај...
ВЕСТИ

Заев и Спасовски удрија по џебот на граѓаните: За три месеци казнети 26.530 лица, 415% повеќе од првите седум месеци

admin
Во услови на корона криза кога огромен дел од граѓаните останаа без работа, компаниите трпат штети, премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер...
ВЕСТИ

Мајка го пријавила синот во полиција: Им се заканувал на родителите и сопругата

admin
Вчеравечер (10 декември) околу 22 часот и 10 минути, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ф.И.(41) од Тетово, информира портпаролот на СВР...
ВЕСТИ

ПОЛИЦИЈАТА ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТИРАШЕ: Бараа нови униформи, колективен договор, зголемување на платата и стоп за мобингот

admin
Како што беше најавено, Синдикатот на полицијата на Македонија поради крајно лошата положба на полицијата во Македонија организираше протест пред МВР со кој го искажаа...
ВЕСТИ

ФОТО: Полицијата заплени сто грама кокаин

admin
Сто грама кокаин и други предмети заплениле вчера полицајците во Кичево, при што привеле едно лице. -Во рамките на засилените активности на Министерството за внатрешни...
ВЕСТИ

Гостиварец починал во чајџилница

admin
Во Полициската станица Гостивар, од Ургентен центар Гостивар вчера попладне било пријавено дека кај нив има починато лице. -Според пријавеното, во чајџилница во Гостивар, на...