vesti24.mk

Tag : полнач

ЗАБАВА

Телефонот на полнач преку цела ноќ: Добро или лошо за вашата батерија?

admin
Ваквото полнење на телефонот имало смисла кога на батериите им требало многу време да се наполнат, но во ерата на брзото и безжично полнење, тоа...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Го полните ли и вие мобилниот телефон во текот на ноќта- oткако ќе дознаете колкава штета му направи на овој сопственик ќе се запрашате

admin
Прегревањето на батерија која цела ноќ била на полнач предизвикала пожар во еден стан во центарот на Задар. Пожарникарската екипа во Задар примиле дојава за...
ЗАБАВА

Научете нешто на нејзината трагедија: Млада девојка почина од струен удар откако полначот и паднал во када

admin
Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар  додека се капела, пишува британски „Сан“. Ирина настрадала откако нејзиниот полнач за iPhone паднал во водата. 15-годишното девојче било...