vesti24.mk

Tag : полнење

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Сите ги правиме истите грешки: Телефонот ви е секогаш празен?

admin
Батерии во паметните телефони се чувствителни на сопствените верзии на „стрес“, а научниците откриваат дека мобилниот телефон не треба да се полни до 100 проценти...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Цел живот погрешно го полниме телефонот: Послушајте ги овие совети и батеријата ќе ви трае подолго!

admin
Доколку сакате батеријата на вашиот смартфон уред да остане во добра состојба, морате да водите сметка на неколку работи. Истражувањата покажаа дека полнењето на батеријата...