vesti24.mk

Tag : појадок

ЗАБАВА

Сакате да го изгубите салото околу стомакот? Еве што треба да појадувате!

admin
Од најмлади до најстари, сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Затоа, дури и да сте на диета, не го прескокнувајте. Потребно е...
ЗАБАВА

Моќен појадок за слабеење, за сите оние кои сакаат да симнат 5-7 кг за 1 месец

admin
Чудесниот рецепт за слабеење речиси и да не остава никого рамнодушен, а е особено идеален за сите оние кои сакаат да се ослободат од вишокот...
ЗАБАВА

Ова сигурно го имате во фрижидерот: Јадете ги за појадок, килограмите брзо ќе исчезнат

admin
Од најмлади до најстари, сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Затоа, дури и да сте на диета, не го прескокнувајте. Потребно е...
ЗАБАВА

Со појадок до здрави заби, но не е сеедно што појадувате

admin
Уште еден резултат од истражување оди во прилог на редовниот појадок. Имено, студијата во која биле анкетирани 4000 американски деца од преучилишна возраст, покажа дека...
ЗАБАВА

Правите големи грешки: Овие работи не смеете да ги јадете за појадок

admin
Појадокот е најважниот оброк во денот. Храната што ја јадете наутро може да влијае врз вашето расположение низ целиот ден. Се смета дека здравиот појадок...
ЗАБАВА

Научно истражување: Не прескокнувајте го појадокот, опасно е за здравјето

admin
Прескокнувањето на појадокот носи зголемен ризик од смрт од срцеви заболувања, посочува ново американско истражување, спроведено на ниво на цела држава. Научниците ги анализирале податоците...
ЗАБАВА

Цело време сме биле во заблуда: Појадокот треба да се прескокне, ова никако не смеете да го јадете

admin
Според зборовите на познатиот советски и руски кардиохирург, професор и академик во Руската академија на науки и Руската академија на медицински науки, главен кардиохирург на...
ЗАБАВА

„Медикал дејли“: Ако сакате да ослабете, скокнете го појадокот

admin
Ако сте еден од оние кои сакаат да изгубат тежина, појадокот дефинитивно не треба да биде најважниот оброк во денот, се наведува во њујоршкиот „Медикал...
ЗАБАВА

За појадок или ручек: Само мешате и имате вкусен куглоф со маслинки и салама (видео)

admin
Вкусен појадок или ручек за сите сетила. Состојки: 4 јајца 1 шолја кисело млеко ½ шолји масло сол 3 шолји брашно 1 лажиче сода 150...