vesti24.mk

Tag : Пратеници

ВЕСТИ

Амбасадорката Брнс: Формирањето на влада е во рацете на пратениците, нова влада за справување со корупцијата и неказнивоста на криминалот

admin
-Новата влада да се формира во предвидените рокови, со цел да се продолжи борбата против здравствената криза со Ковид-19. Во парлементарна систем, премиерското место е...
ВЕСТИ

Неофицијално: Еве по колку пратеници освоија партиите на вчерашните избори

admin
ДИК одржа прес-конференција на која го кажа бројот на пратеници кои ги освоија партиите на вчерашните избори. Резултатите уште се водат како неофицијални. СДСМ\БЕСА-46. ВМРО-ДПМНЕ-44....
ЗАБАВА

За време на говорот во собранието пратеник извади прстен и ја запроси својата колешка од истата партија (ВИДЕО)

admin
Флавио ди Муро, пратеник на Северната лига во Италија, за време на говор на седница на Парламентот, извади прстен и ја запроси својата колешка од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Власта ги амнестираше обвинетите пратеници од 27 април се со цел да се изгласа промена на името

admin
После вчерашната изјава на министерката за правда Рената Дескоска дека закон за амнестија кој што беше донесен во тоа време и чекорите кои се превземаа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Да си го простиме 27 април и да гласаме за државата да оди напред

Ferad Aruc
Образложувајќи го предлогот премиерот Зоран Заев потенцираше дека сега најголемата одговорност за иднината на земјата е во рацете на пратениците. Ги повика сите да гласаат...
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Топ 20 пратеници кои се богателе од патни трошоци додека сите се занимаваа со Силвана Бонева

Ferad Aruc
Ако се разгледа списокот на топ-20 пратеници за 2017 година, на него се наоѓаат десет пратеници на СДСМ, осум пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, еден пратеник од...
МАКЕДОНИЈА

4 пратеници земале пари за патни трошоци за приватни автомобили, а не поседуваат автомобил!?

Ferad Aruc
Новинарското истражување на Нова Македонија во врска со патните трошоци на пратениците продолжува. „Ги споредивме податоците што пратениците ги доставиле до Државната комисија за спречување корупција и...
Uncategorized

Пратеници почнаа да пристигнуваат во Собранието

admin
Дел од пратениците доаѓаат на работа во Законодавниот дом, јавува репортерот на Макфакс. Засега на официјалната веб-страница нема закажано нема седница. Во Собранието е присутен...