vesti24.mk

Tag : Преспа

ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО ПРЕСПА: Загина жена, тешко повредени три лица, меѓу нив и 10 годишно дете

admin
Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево во Преспа, едно лице загина, а три се тешко повредени, меѓу кои е и 10 годишно дете,...
ВЕСТИ

Овоштарите од Преспа денеска излегоа на протест- власта е глува на нашите проблеми и ветувања (ВИДЕО)

admin
Денеска започна преспанскиот јаболкобер, но овоштарите покрај тоа протестираа поради лошите услови со кои се соочуваат тие. Имено тие се незадоволни од власта предводена од...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Грчки „Ефимерида“: Договорот ќе се потпише викендов во Преспа, покани испратени до Нимиц, Могерини и Хан…

admin
Договорот за името меѓу Македонија и Грција ќе се потпише в сабота во Преспа, пишува грчкиот весник „Ефимерида“, наведувајќи дека покани биле испратени и до...