vesti24.mk

Tag : Прослава

ЗАБАВА

ФОТО: Прослава за роденденот на пандите во зоолошката градина во Москва

admin
Во зоолошката градина во Москва е организирана прославата за роденденот на пандите Динг Динг и Ру Ји, кои претседателот Владимир Путин ги добил како подарок...
ЗАБАВА

Во ресторан во Бутел: Свадбари немале пари да ја подмират сметката, им носеле пари и злато за да платат

admin
Изминатиот викенд во ресторан во скопски Бутел долшо до непријатна ситуација во која младенците немале доволно пари да ја платат свадбата, па сопственикот морал да...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов упати тешки зборови од Мечкин Камен: Со договорот правно се укинува

Ferad Aruc
Републиката е на народот, од него извира сувереноста и во него се слева, Република Македонија не е приватна сопственост за некој да тргува со неа,...
ЗАБАВА

Ја прекинаа свадбата, а по победата го „запалија“ ресторанот- Ова е најлудата хрватска свадба за време на СП (ВИДЕО)

admin
Хрватската репрезентација и донесе голема радост на Хрватска, но и на Балканот вчера откако ја совлада Русија и се пласираше во полуфиналето на СП. Овие...
ЖИВОТ

Фото: Музика, веселба и огромна торта – вака Дивна Карлеуша го прослави роденденот

Ferad Aruc
Дивна Карлеуша, мајката на Јелена Карлеуша вчера наполно тично 60 години. Секако, за неа годините се само бројка со оглед на тоа дека изгледа подобро...