vesti24.mk

Tag : протест

ВЕСТИ

Поддршка за протестот на ВМРО-ДПМНЕ од Некст Тајм (ВИДЕО)

admin
Некст Тајм етно-поп дуото од Скопје, составено од членови двајца браќа близнаци Стефан и Мартин Филиповски, на социјалната мрежа на Инста стори споделија видео кое...
ВЕСТИ

Мицкоски: Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта

admin
Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по вечерашниот протест. -Таа...
ВЕСТИ

Протести против криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот

admin
„Македонија стана земја на криминалци, мафијаши на власт и неправда. Има за врхушката на власт, а нема за народот. Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие...
ВЕСТИ

Милошоски: Одговорноста за нерационално потрошените над 500.00 евра европски пари не е само кај Димова, туку и кај тие што ја поставиле-Заев и Шекеринска

admin
ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни проекти на...
ВЕСТИ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 18:30 часот: Стоп за злоупотреба на европските пари

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток од 18:30 часот организира нов протест со возила. -Веќе три години се читаат и слушаат скандали низ медиумите со докази за...
ВЕСТИ

Сајкоски: Нема да им бидеме изговор на оние кои се причина за КОВИД катастрофата, наместо класичен протест утре на протест со автомобили против злоупотребите на европските пари

admin
„Денес 535 новозаразени и 6 починати. Црн биланс за државата, уште еден доказ за неспособноста на владата. Заклучокот е дека владата најмалку се грижи за...
ВЕСТИ

„Стоп за злоупотреба на европските пари“ – протест утре во 18:30

admin
Веќе три години се читаат и слушаат скандали низ медиумите со докази за проневери и сомнежи за криминал, а ЈО и финансиската полиција молчат, порачуваат...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Прилепчани се дигнаа против политичкиот прогон и партиски реваншизам

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше протести во три градови во Македонија, во Скопје, Охрид и Прилеп. Протестот во Прилеп поради пандемијата и влошената состојба со корнавирусот поради...
ВЕСТИ

Мицкоски: Се врши тортура и реваншизам, се бркаат луѓе од работа, тоа е знак на страв и слабост на мафијата на власт

admin
Благодарам што денеска дојдовте овдека да протестираме заедно против сите оние неправди кои што за жал се денеска секојдневие во нашата Македонија. Пред да започнам,...
ВЕСТИ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 18 часот против поскапувањето на струјата

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи нов протест против поскапувањето на електричната енергија. Како што информираат од политичката партија, протестот ќе започне во 18 часот од Спортскиот...
ВЕСТИ

Мицкоски: Чарлиевите ангели на Заев што ја штитат мафијата ќе одговараат за криминалот

admin
4 години се власт со ветување дека ќе донесат правда и 4 години гледаме само неправда. Најдобар доказ за тоа дека имаме неправда е тоа...
ВЕСТИ

Дали власта се плаши од опозицијата и праќа луѓе да ги сликаат протестите

admin
На денешниот протест кој го одржа ВМРО-ДПМНЕ од пред Министерството за правда од каде се почнуваше протестот и се изразуваше револт за неправдата во Македонија...
ВЕСТИ

„Да не дозволиме молкот да биде погласен од сите неправди и сето политичко насилие што го живееме денес во Македонија“

admin
ВМРО-ДПМНЕ за утре најавува масовен протест кој ќе започне од пред Министерството за правда, а истиот е насловен како протест против неправдите, реваншизмот и политичкото...