vesti24.mk

Tag : психолози

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Психолозите откриле кој е клучот за зачувување на љубовта во долгите врски

admin
Дали некогаш сте се заљубиле во партнерот толку многу што мислите дека ќе трае вечно? И тогаш од година во година таа љубов почнува да...
ЗАБАВА

Кога животот ви станува тежок и ве разочаруваат драги луѓе, сетете се на овие зборови: Одлични совети на руски психолог

admin
Разочарувањето, предавството и тешките животни удари се составен дел од животот и невозможно е да се одбегнат. Меѓутоа, можеме да одбереме како ќе реагираме на...
ЗАБАВА

Тест кој го користат психолозите: Првото што ќе го забележите на сликата открива што лошо сте направиле во животот

admin
Пред вас е необична илустрација и на вас е само да кажете што прво сте забележале. Ако го имате одговорот продолжете со читање. ЛАВ Доколку...
Uncategorized

Ова се најдобрите совети од еден од најдобрите психолози

admin
Михаил Литвак е доктор, психотерапевт и еден од најпознатите психилози на меѓународно ниво. Тој е и првиот човек кој го развил системот на т.н. психолошки...